ЕвропаЕвропа.Портал

Шпанската полиција бара 30-годишен Мароканец кој веројатно подготвува терористички напад во Барселона

Полицијата во шпанската автономна област Каталонија е во потрага по маж кој можеби планирал терористички напад во Барселона во празничните денови околу Божиќ, јави денеска весникот „Мундо“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close