Дописници Македонија

Се зајакнува соработката меѓу комуналните претпријатија од Пијанечко-малешевскиот регион

Претставници на комуналните претпријатија од Делчево, Берово и Пехчево денеска ја реализираа првата средба која има за цел да придонесе за јакнење на меѓусебната соработка. Активноста е дел од проектот „Водоснабдување на Делчево“ кој во наредните две години ќе се реализира во Пијанец.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб сервисот на МИА.

Логирајте се или контактирајте ја нашата маркетинг служба за подетални информации на

Тел. +389 2 2461600 лок. 235

Е-маил: marketing@mia.mk

Таг
Close