Дописници МКД

Се зајакнува соработката меѓу комуналните претпријатија од Пијанечко-малешевскиот регион

Претставници на комуналните претпријатија од Делчево, Берово и Пехчево денеска ја реализираа првата средба која има за цел да придонесе за јакнење на меѓусебната соработка. Активноста е дел од проектот „Водоснабдување на Делчево“ кој во наредните две години ќе се реализира во Пијанец.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close