Biznis.SlajderБизнисЕкономија

Се гради нов мост на реката Пчиња на регионалниот пат Петровец-Свети Николе

Нов мост на реката Пчиња на регионалниот пат Петровец - Свети Николе ќе биде изграден во следните 15 месеци. За него ќе бидат инвестирани 950 илјади евра обезбедени од буџетот на јавното претпријатие за државни патишта.  Мостот ќе биде во должина од 135 метри и широк шест метри со две сообраќајни ленти. Ќе се градат и пристапни патишта до мостот кои ќе го поврзат со регионалниот пат.   

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close