Политички партии

СДСМ:Поврзаноста на Мицкоски со Миленко Неделковски потврдува, нема ништо сменето во ВМРО-ДПМНЕ

Кај раководство на ВМРО-ДПМНЕ и антизападниот пион Христијан Мицкоски присутна е идентична матрица од претходното раководство предводено од осудениот криминалец Никола Груевски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close