0_Македонија.ПорталПолитика

СДСМ очекува поддршка од сите пратеници за Буџетот за 2019 година

СДСМ очекува сите пратеници во Собранието да гласаат за Буџетот за 2019 година кој е на дневен ред на денешната седница, бидејќи, сметаат од партијата, тој е развоен и обезбедува повеќе пари во секое семејство, кај секој граѓанин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close