Политички партии

СДСМ: Криминалната ВМРО-ДПМНЕ 11 години го игнорираше проблемот со загадувањето, сега се преземаат секојдневни акции за чист воздух

Игнорирање на толку важен проблем како аерозагадувањето и  непревземањето никакви акции за негово решавање цели 11 е одлика на несериозност и неодговорност кон граѓаните и животната средина и граѓаните од страна на ВМРО ДПМНЕ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close