0_Македонија.ПорталСкопјеХроникаХроника.Портал

Санкционирани 11 пијани возачи и 27 кои возеле побрзо од дозволеното

Едeн сопатник се здобил со тешки телесни повреди, а пет лица се полесни повредени во четири сообраќајни незгоди од вкупно 14 што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во 10 сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close