Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Русија: Откриена лабораторија за производство на екстази

Московската полиција откри тајна лабораторија во близина на рускиот главен град, во која дневно се произведувале околу 25.000 таблети екстази, изјави денеска портпаролката на Министерството за внатрешни работи, Ирина Волк.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close