0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Ривер плејт го освои Копа Либертадорес

Екипата на Ривер плејт е шампион на Јужна Америка, откако вечерва во Мадрид во реваншот од контроверзното финале го совлада тимот на Бока јуниорс со 3:1.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close