0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderРепортажа

Мустафино – неоткриен потенцијал за рурален туризам

Земјоделско производство во изобилство, житарки, бостан, градинарски култури, овошки и лози, неасфалтирани улици полни со кал, две дуќанчиња, една амбуланта која не е во функција и испустено школо со само дваесетина ученици.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close