BallkanBallkan.Portal

Qeveria e Kosovës: Sulm masiv kibernetik nga Serbia, BeH e Maqedonia ndaj institucioneve shtetërore

Institucionet e Kosovës janë goditur nga një sulm i fuqishëm kibernetik që vjen nga Serbia. Sistemi i postës elektronike është hakuar në tërësi. Janë hakuar email-at zyrtare të shtetit dhe kanë frikë se ky sulm mund të zgjerohet.

Lajmi i plotë është i aksesueshëm vetëm për shfrytëzuesit e ueb-shërbimit të MIA-s.

Logohuni ose na kontaktoni në shërbimin tonë të marketingut për informacione më të hollësishme

Tel. 075 284 506
075 284 502
075 280 297

E-mail: marketing@mia.mk.

Таг
Back to top button
Close