ЕвропаЕвропа.Портал

Путин ја поздрави одлуката за повлекување на американските војници од Сирија

Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави одлуката на својот американски колега Доналд Трамп да ги повлече своите војници од Сирија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close