Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Прозорци и врати произведени во Дебар патуваат за САД

Првиот контингент со термопан прозорци и врати, произведени од две фирми во Дебар и Центар Жупа, тргнаа за САД. Извозот го реализира фирмата „ APEC Construction”, сопственост на Ибрахим Колари, дебарски бизнисмен кој повеќе од три децени живее и работи во САД.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close