0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Промовирани нови 130 професионални војници на АРМ (видео)

Нови 130 професионални војници денеска беа промовоирани во касарната „Илинден“ во Скопје. Новите војниците се последната група од планираните 375 за 2018 кои беа најавени во јануари оваа година. Првата група беше примена во јули, а втората во октомври.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close