0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Продолжува судењето за „Титаник 2“

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за предметот „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство, што се однесува на изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close