Дописници МКДОпштински вести

Прилеп на прагот на 2019: Фокус на стопанството и подобрување на животот, а не политика

Турболентна година оставаат зад себе прилепското стопанство, работниците, социјалниот сектор, граѓаните. Имаат многу проблеми за решавање во 2019 година. Бараат, главно решавање на економските, а не политичките проблеми и подобрувањето на животот на граѓаните.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close