0_Македонија.ПорталПолитика

Презентација на резултати од анализа за инвестиција на државата во децата

Институтот за економски истражувања и политики Скопје Finance Think, во соработка со канцеларијата на УНИЦЕФ изработи анализа за инвестиициите на државата во програми за образование, здравство и социјална заштита за деца, чии резултати ќе бидат презентирани денеска во Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close