0_Македонија.ПорталПолитика

Претседателот Иванов се сретна со началникот на ГШ на Црна Гора, Драгутин Дакиќ

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска го прими началникот на Генерал штабот на Војската на Црна Гора, бригаден генерал, Драгутин Дакиќ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close