0_Македонија.ПорталПолитика

Претседателот Иванов се сретна со началникот на ГШ на Црна Гора, Драгутин Дакиќ

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска го прими началникот на Генерал штабот на Војската на Црна Гора, бригаден генерал, Драгутин Дакиќ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close