0_Македонија.ПорталПолитика

Преструктурирање на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност

Со цел да се обезбеди најдобра финансиска перспектива од новиот седумгодишен буџет на ЕУ (2021-2027), Националната агенција за европски образовни програми и мобилност е во фаза на преструктурирање. Ќе се  избира најсоодветниот модел за тоа, со ангажирање надворешен консултант, а ќе се земат предвид и искуствата на други агенции.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close