Општински вестиСкопје

Прес-конференција по повод кампањата за намалување на заканата и заштитата од поплави

Градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски, и директорот на Дирекцијата за заштита и спасување, Аднан Џаферовски, денеска во општината одржаа прес-конференција по повод кампањата за намалување на заканата и заштитата од поплави под мотото „Иднината им припаѓа и на оние што се подготвени“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close