БалканДописници Свет

Пратеници исфрлени од Собранието на Војводина

Пратениците на групата Алтернатива за Војводина во Собранието на Војводина денеска беа исфрлени собраниската сала, откако на почеток на седницата развија транспарентот со натпис: „Слободни медиуми, слободни избори, слободни институции“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close