Дописници МКДЕкономијаОпштински вести

Потфрли есенската сеидба во Струмичко

Потрфли есенската сеидба на житните култури во Струмичко. Според податоци од Подрачната единица на министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство сеидбата е реализирана со околу 80 проценти од планираните површини.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close
Close