Дописници МКДСторија

Поштарот носеше вреќи новогодишни честитки

Со вреќи носевме честитки. Вака рече за МИА поранешниот неготински поштар Илија Данов, кога деновиве го замолив да евоцира спомени од неговата поштарска работа. Ја тера осумдесеттата година од животот, но за среќа се уште е витален и со бистар ум, па разврзавме убав муабет во неготинската поштенска зграда. Во разговорот одвреме навреме ни се приклучија помлади поштари, така што можевме да направиме компарација за работата на еден поштар во минатото и сега.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close