0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Побарано психијатриско лекување за момчето кое ја уби својата баба во Драчево

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство во Скопје до Основниот суд Скопје 1 доставил предлог за задолжително психијатриско лекување и чување во здравствена установа на 20-годишното момче кое ја уби својата баба во Драчево.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close