0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Побарано психијатриско лекување за момчето кое ја уби својата баба во Драчево

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство во Скопје до Основниот суд Скопје 1 доставил предлог за задолжително психијатриско лекување и чување во здравствена установа на 20-годишното момче кое ја уби својата баба во Драчево.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close