СветСвет.Портал

По земјотресот во Тибет, евакуирани 2.100 лица

Повеќе од 2.100 лица се евакуирани по земјотресот во Тибет, Југозападна Кина, кој беше со јачина  од 5,8 степени по Рихтеровата скала, јави Синхуа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close