Дописници МКДОпштински вести

По три децении комуналното претпријатие од Виница доби нова работна машина

Комуналното претрпијатие „Солидарност“ од Виница го поднови застарениот возен парк со современа работна машина – ровокопач, за што се инвестирани 4,3 милиони денари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close