Дописници МКДОпштински вести

По три децении комуналното претпријатие од Виница доби нова работна машина

Комуналното претрпијатие „Солидарност“ од Виница го поднови застарениот возен парк со современа работна машина – ровокопач, за што се инвестирани 4,3 милиони денари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close