Дописници МКДОпштински вести

По двегодишен дефект, повторно активен уредот што ја мери водата во Росоман

По двегодишен дефект, повторно е активен уредот што ја мери водата што ја добива Росоман од регионалниот водовод “Лукар”. За ова денеска информираа од Службата за односи со јавноста при росоманската локална самоуправа. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close