0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникотMakedonija.SlajderИнтервјуПолитика

Пивоваров за МИА: Истрагата за „27 април“ да се прошири кон безбедносните служби и армијата

По завчерашното сведочење на двајца обвинети во предметот „27 април“ на Специјалното јавно обвинителство во кое вербално се посочи дека високи безбедносни раководители лично стоеле зад организацијата и координацијата на нападот врз Собранието на РМ на 27 април 2017 година, со упатствија, логистика и насочување на толпата, во јавноста се отворија серија прашања и дилеми. За овие нејаснотии за пошироката јавност, но сосема извесни факти за дел од безбедносните експерти, во интервју за МИА зборува Владимир Пивоваров, национален координатор за гранично управување во Владата на РМ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close