БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Павлопулос: Турција да ги почитува меѓународното право и европското законодавство

Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос, од Брисел испрати порака до Турција да го почитува меѓународното право.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close