Дописници МКДОпштински вести

Панел дискусија во Куманово во рамки на кампањата 16 дена активизам против родово насилство

Жените во политичките партии во Македонија не се застапени на листите на изборите на исто ниво како и нивните машки колеги, помал е процентот на жени носители на функции во системот, но генерално состојбата се подобрува секоја година, што зависи од зедничкиот ангажман на жените и мажите од сите сфери на општеството, беше речено на денешната панел дискусија во Куманово која ја организираа жените од НСДП и ЛДП.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close