Дописници МКДОпштински вести

Панел дискусија во Куманово во рамки на кампањата 16 дена активизам против родово насилство

Жените во политичките партии во Македонија не се застапени на листите на изборите на исто ниво како и нивните машки колеги, помал е процентот на жени носители на функции во системот, но генерално состојбата се подобрува секоја година, што зависи од зедничкиот ангажман на жените и мажите од сите сфери на општеството, беше речено на денешната панел дискусија во Куманово која ја организираа жените од НСДП и ЛДП.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close