Дописници МКДКултураКултура.Портал

Отворена изложбата „Ѓуриште 2018“ во Крива Паланка

Во галерискиот простор на Националната установа Центар за култура- Крива Паланка, денеска се отвори изложбата „Ѓуриште 2018“, ликовна колонија од 27 дела.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close