Видео изјаваДописници МКД

Отворен ден во „Порака наша“ Куманово

Корисниците на Дневниот Центар за лица со попреченост над 18 години „Порака Наша“, денеска ги отворија вратите за многубројните гости кои што ги посетија по повод 3 Декември, Меѓународниот ден на лица со попреченост. Здруженија на граѓани, поединци, училишта денеска се дружеа со корисниците и изработуваа празнични честитики, а корисниците како добри домаќини, понудија кафе, сок и торта за бројните гости кои донираат прехранбени производи и тоа не само на овој ден, туку преку целата година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close