Дописници МКД

Општина Велес за новогодишните празници ќе додели по три илјади денари на 100 социјално загрозени семејства

Општина Велес годинава одлучи парите од буџетот наместо да се користат за купување нови новогодишни украси, календари и други промотивни материјали, да ги донира на социјално најзагрозените семејства. Вкупно 300 илјади денари ќе се поделат по три илјади денари  на сто социјално загрозени семејства.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close