Дописници МКДОпштински вести

Општина Кочани инвестира 2,5 милиони денари за изградба на тротоари

Локалната самоуправа на Кочани ги интензивира активностите за изградба на тротоари на повеќе локации во градот на кои се завршени нови улици, а се докомплетираат и дел од постојните сообраќајници.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close