Дописници МКДОпштински вести

Општина Кочани инвестира 2,5 милиони денари за изградба на тротоари

Локалната самоуправа на Кочани ги интензивира активностите за изградба на тротоари на повеќе локации во градот на кои се завршени нови улици, а се докомплетираат и дел од постојните сообраќајници.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close