Дописници МКДОпштински вести

Општина Гевгелија му предлага на Уставниот суд да го повлече Решението за поништување на референдумот против рудници на Кожуф

Со писмена реакција во која се наведени контра аргументи од содржаните во Решението на Уставниот суд за поведување постапка за оценување на уставноста и законитоста на општинската одлука за референдумот против рудниците на Кожуф, донесено по иницијатива на фирмата ,,Резервоар минералс“ од Скопје, Општина Гевгелија му предлага на Уставниот суд да се огласи за ненадлежен.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close