Дописници МКДОпштински вести

Општина Гевгелија ќе инкасира 24 милиони денари од изградба на ветерници

По извршено сопствено истражување со дозвола од Владата на РМ, инвеститор од Турција одбрал локација за изградба на десет ветерници за производство на електрична енергија од кои четири се во близина на Миравци, општина Гевгелија, а останатите шест на територија на општина Демир Капија, потврди гевгелискиот градоначалник Сашо Поцков.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close