0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Одбележана десетгодишнината од Одделението за превенција при СВР – Охрид

Со пригодна средба СВР - Охрид денеска го одбележа 9 Декември - Денот на превенцијата и превентивното полициско работење. Оваа година навршуваат десет години од оформувањето на Одделението за превенција при СВР - Охрид како активност насочена кон превентивната работа на полицијата и на нејзината транспарентност.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close