Временска прогноза

Од сабота дожд, на планините нова снежна покривка

Од сабота попладне и во текот на ноќта кон недела под влијание на влажен бран во Македонија се очекуваат повремени врнежи од дожд, особено во западните делови. На планините врнежите ќе бидат од снег.   

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close