0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Образованието во 2018 година

Нов закон за високото образование беше донесен во мај и го замени претходниот од 2008. кој за десет години претрпе 21 измена и дополнувања, а само од 2015 беше променет пет пати. Поради неговата нефункционалност и неприменливост и се пристапи кон целосно нов текст на закон кој почна да се подготвува од јуни 2017 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close