БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Нов земјотрес кај грчкиот остров Закинтос

Во Јонското Море, на 47 километри јужно од островот Закинтос, денеска повторно е регистриран земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала, соопшти Геодинамичкиот институт при Опсерваторијата во Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close