0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Нивото на Треска девет пати помало од декемврискиот просек

Девет пати помало е нивото на реката Треска кај Македонски Брод во однос на просекот за декември, а Пчиња кај Катлановска Бања е повеќе од двојно намалена, покажуваат денешните хидролошки мерења.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close