СветСвет.Портал

Невада со повеќе женски од машки пратеници

Невада стана првата американска држава, во чие законодавно собрание има повеќе жени од мажи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close