Svet.SlajderСветСвет.Портал

Нетанјаху: Заминувањето на војската на САД од Сирија нема да влијае на политиката на Израел

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека одлуката на Вашингтон за повлекување на американските сили од Сирија нема да влијае на политиката на Израел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close