0_Македонија.ПорталПолитика

На владина седница предлог-програмите на Министерството за труд и социјална политика

Предлог-програми од социјалната сфера ќе преовладуваат на денешната редовна 113. седница на Владата на РМ. Ќе се носат одлуки за повеќе програми од надлежноста на Министерството за труд и социјална политика предвидени за 2019 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close