0_Македонија.ПорталПолитика

Министерството за здравство обезбеди средства за стоматолозите специјализанти

 Министерството за здравство соопшти дека по првпат од годинава обезбедени се средства за вложениот труд на приватните специјализанти и тие се префрлени на Универзитетската клиника за стоматологија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close