Политика

Министерот Спасовски во посета на полицискиот центар „Ѓорче Петров“

Министерот  за внатрешни работи Оливер Спасовски и дел од  раководството на Министерството за внатрешни работи денеска го посетија  Полицискиот центар  „Ѓорче Петров“  каде што полициските службеници кои се дел од селективната обука за прием во  Ецдиницата за брзо распоредување и Посебната единица за поддршка ги презентираа стекнатите професионални знаења.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close