0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Милошоски: Иванов конзистентен политичар кој држи до принципите

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов даде одлика на конзистентен политичар кој се држи до оние принципи врз основа на кои што го добил мандатот од граѓаните и до Уставот на Република Македонија врз кој дал заклетва дека ќе ја врши својата должност и функција, оцени денеска пратеникот Антонијо Милошки пратеник од ВМРО-ДПМНЕ по новогодишното обраќање на Иванов во Собранието.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close