Најава на настани

МИА најави – свет

Париз - Министерски состанок во рамки на француско-германската иницијатива за сеопфатна контрола на малокалибарското и лесно оружје на Западниот Балкан. Лондон - Пратениците на Долниот дом на британскиот Парламент треба да гласаат за Договорот за Брегзит.

11 декември 2018

Париз – Министерски состанок во рамки на француско-германската иницијатива за сеопфатна контрола на малокалибарското и лесно оружје на Западниот Балкан.

Лондон – Пратениците на Долниот дом на британскиот Парламент треба да гласаат за Договорот за Брегзит.

Брисел – Министерите за европски прашања на членките на ЕУ ќе расправаат за владеењто на правото во Полска и Унгарија.

Маракеш – Завршува дводневната Конференција на ОН за миграција.

Ерусалим – Италијанскиот вицепремиер и министер за внатрешни работи Матео Салвини во посета на Израел.

Вашингтон – Извршниот директор на „Гугл“, Сундар Пичај ќе сведочи пред Конгресот на САД по обвиненијата дека пребрувачот тенденциозно ги цензурира конзервативните ставови.

Вашингтон – Американската Национална океанографска и атмосферска администрација ќе ги објави најновите научни податоци за состојбата на Арктикот.

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close