МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

13:00/26 декември 2018

13:00/26 декември 2018

ССНМ потсетува дека работодавачите имаат обврска да исплатат К-15
Заев засега не планира реконструкција на Владата
Амнестија за „27 април“ побарал и адвокатот Еленко Миланов
„Таргет Тврдина“ одложен за 29 јануари, за одбраната подобро да се подготви за исказот на Лазаревски
Апелација ја укина пресудата за Ѓоко Поповски, случајот вратен на повторно судење
Најмалку тројца загинати во снежна бура во Турција
Откриена нова „планета од рубини“
Индонезија: Да се избегнува крајбрежјето, можна појава на високи бранови
Јапонија забранува употреба на дронови во близина на објекти на ОИ 2020

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close