Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Мелешкану: Приоритет со претседавањето е побрз влез на регионот во ЕУ

Западен Балкан мора да стане дел од Европската унија во разумен временски рок и ние се обврзуваме дека ќе продолжиме да ги поддржуваме нашите партнери во регионот, изјави романскиот министер за надворешни работио Теодор Мелешкану.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close