Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Мелешкану: Приоритет со претседавањето е побрз влез на регионот во ЕУ

Западен Балкан мора да стане дел од Европската унија во разумен временски рок и ние се обврзуваме дека ќе продолжиме да ги поддржуваме нашите партнери во регионот, изјави романскиот министер за надворешни работио Теодор Мелешкану.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close